AKTUALNOŚCI

1. Spotkanie z kulturą węgierską w ramach cyklu KINO w tyglu KULTUR, 24.05.2018

KINO w tyglu KULTUR to cykl spotkań zawsze związanych z projekcją wybranego filmu, mających na celu dyskusję nad współczesnymi problemami, jakie wynikają ze spotkań różnych kultur. W ramach godzinnego warsztatu po projekcji wybranej egzemplifikacji filmowej podjęte zostaną kwestie związane z doświadczeniem odbiorczym, które można sformułować w postaci pytań, m.in.: czy jesteśmy w stanie przełamać bariery poznawcze, jakie narzuca nam własny kontekst kulturowy? Czy też widzimy tylko to, co jesteśmy w stanie zobaczyć? Uczestnicy 8-cześciowego warsztatu nabędą w ten sposób kompetencji do pogłębionego zrozumienia filmu odmiennego kulturowo.

Pokazy niebiletowane.

Pierwsze spotkanie cyklu będzie związane z kinem i kulturą węgierską. Moderator spotkania: dr hab. Grzegorz Bubak
Szczegóły wydarzenia na stronie:

https://www.facebook.com/events/2032652156974479/

2. Studenci I roku "językoznawstwa ogólnego" przygotowali ulotkę, w której zapraszają kandydatów na studia językoznawcze:

Opracowanie ulotki - studenci I roku językoznawstwa ogólnego: Michał Misiarczyk (koncepcja i tekst), Sonia Walkiewicz (opracowanie graficzne), Jagoda Nosal (zapis fonetyczny), Maya Dąbrowska (konsultacja).

21 maja 2018

3. REKRUTACJA NA PROGRAM MOST 2018/19

Termin rekrutacji: 15 kwietnia - 15 maja 2018;

Regulamin Programu: http://most.amu.edu.pl/data/REG2017.pdf;

Strona internetowa Programu: www.most.amu.edu.pl;

Platforma do rejestracji: IRK MOST, www.most.uka.uw.edu.pl.

Dodatkowe informacje w załącznikach:

ZAPROSZENIE DLA STUDENTÓW I DOKTORANTÓW

INFORMACJE O PROGRAMIE MOST

PLAKAT

4. Opublikowano kryteria rekrutacji Erasmus+ na rok 2018/19.

Zapraszamy na spotkania w ramach Euro Week, które są nowatorską inicjatywą mającą na celu promowanie mobilności wśród polskich studentów w celu przybliżenia im odmiennej kultury oraz zachęcenie do udziału w programie Erasmus+. Cały tydzień jest podzielony na 6 dni przepełnionych takimi wydarzeniami tj. warsztaty z tańca Flamenco, wykład kulturowy, lekcja włoskiego czy najważniejsze - spotkanie informacyjne.

Więcej informacji na:

 https://www.facebook.com/event/799990633522422/

5. Oferta wolontariatu dla studentów znających język węgierski. Szczegóły w załączniku: Targi Edukacyjne „Festiwal Zawodów w Małopolsce 2018”